RSS
piątek, 14 stycznia 2011
Przeprowadzka

Od dziś zapraszam do siebie tu:

http://deco-pasja.blogspot.com/

 

Z przyczyn różnych postanowiłam się przenieść.

Dziękuję wszystkim za odwiedziny, mam nadzieję, że w nowym miejscu też będziecie mnie odiwedzać. Bardzo serdecznie ZAPRASZAM!!!!

16:10, deco-pasja
Link Dodaj komentarz »
sobota, 01 stycznia 2011
Dzbanki...

Serwetkę z motywem tych dzbanków odłożyłam jakieś trzy miesiące temu... i tak sobie leżała i czekała :) Na dole jest szablon z pasty strukturalnej ze wzorkiem takim, jak ma jeden z dzbanków :)

herbatnica dzbanki

 

Uratowane jeżynki

Zachciało mi się jeżynek.

Fiolety już były, szarości również, tym razem postanowiłam popróbować zieleni. Przygotowałam pudełeczko, zrobiłam szablon z pasty strukturalnej. Nakleiłam motyw i raz polakierowałam.

W momencie, gdy zaczęłam zabawę z zieloną patyną ogarnęła mnie wielka rozpacz.... Zrobiły mi się drobniuteńkie spękania podobne do dwuskładnikowca. Zdziwiłam się strasznie i zdenerwowałam, że praca pójdzie na marne. W rezultacie pociapałam dość mocno tą patyną i to w miejscach, gdzie nie planowałam, bo jakoś mi nie pasowało... ale jak dziś patrzę na herbatnicę, to ten mocny kolor zieleni bardzo mi się podoba. Cała ta przygoda ze spękaniami wyszła jej na dobre.

Żałuję, że nie zrobiłam zdjęć, ale byłam tak zaaferowana tym, co zaczęło się dziać (pękało coraz bardziej, dosłownie na moich oczach), że nie pomyślałam o fotografowaniu lecz o ratowaniu moich jeżynek ;)

Najwięcej spękań pojawiło się w miejscach, gdzie była grubsza warstwa kleju 3 w 1 heritage satynowy. Nakleiłam nim motyw i położyłam jedną warstwę. Wydaje mi się, że nie polakierowałam dostatecznie wieczka i klej wszedł w reakcję z patyną... na przyszłość należy położyć więcej warstw lakieru i będzie dobrze...

jeżynki zielone komp

herbatnica i deseczka pod kalendarz:)

 i samo wieczko herbatnicy

herbatnica jeżynki

Nie pamiętam kiedy to było? po świetach chyba? obejrzałam klucznik, który uczyniła koleżanka forumowa. Bardzo mi się spodobał. Szcególną uwagę zwróciłam na kolor bejcy. Okazało się, że mam go w swoim schowku dlatego niezwłocznie postanowiłam zrobić coś zabejcowanego tym właśnie kolorkiem - orzech włoski.

Podpasował mi do niego motyw z końmi. I tak oto powstał komplecik.

Jest pudełko dzielone na 4, serwetnik-przybornik oraz wizytownik.

konie komplet

herbatnica konie

przybornik konie

wizytownik konie

 

Tagi: komplet koń
22:59, deco-pasja
Link Komentarze (1) »

Od dawna myślałam o tym motywie. Jest to serwetka, którą kupiłam na niemieckiej aukcji. Wreszcie nadszedł jej czas i powstała herbatnica z czterema przegródkami. Dość mocno postarzona za pomocą czarnej i oliwkowej farby akrylowej i szczeciniastego pędzla.

herbatnica szare dzieci

 

 

 

Pamiętam, jak dawno dawno temu zbierałam różne roślinki, kwiatki i suszyłam je wkładając do książek. Jak już wyschły i odpowiedznio się spłaszczyły wyciągałam je i przyklejałam do zeszytu, opisywałam.... robiłam zielnik na biologię :) Takie miałam wakacyjne zadanie domowe. Bardzo miło wspominam te czasy....

Pocztątkowo herbatnica miała być zabejcowana i pobielona. Coś mnie podkusiło i mokrą jeszcze bejcę (koloroliwka) powycierałam gąbką myjką (jej twardszą stroną) środek-tak by uzyskać efekt przecierek. Bejca w tym miejscu jest rozjaśniona. Troszkę się zastanawiałam nad motywem i najodpowiedniejszym okazał się właśnie obrazek z rośliną :) dodatkowo namalowałam narożniki za pomocą szblonu.

herbatnica botaniczna

 

Udało mi się zrobić jeszcze w starym roku. W nowym się chwalę :)

Pierwszy komplecik jest dla małego Damianka - najmłodszego członka mojej rodziny - uroczy maluszek :) W pokoiku ma dużo dodatków "kubusiowych", więc prezent ode mnie jest "kubusiowy". Niebiesko-biała krateczka to serwetka. Postaci z bajki są wydrukowane. Całość delikatnie postarzyłam i podcieniowałam. Szkatułka ma przyklejoną koronkę przeplecioną niebieską wstążeczką.

kubiś komplet

i oddzielnie:

pudełko kubuś

zegar kuboś

chustecznik kubuś

 

22:19, deco-pasja
Link Komentarze (3) »
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 9
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
O autorze
Jeśli coś się spodobało lub chcesz zadać pytanie,napisz proszę: deco-pasja@gazeta.pl